Používame súbory cookie, aby nám pomohli vylepšiť naše webové stránky.

Prezeraním našich stránok s ich používaním súhlasíte. Ďalšie informácie

História

História

Allianz Assistance je naša nová obchodná značka, ale za ňou je zakotvená dlhá história pomoci ľuďom.

Všetko to začalo v roku 1950 vo Švajčiarsku, keď ľudia začali viac cestovať. Vtedy tím obchodných priekopníkov založil spoločnosť Elvia Reiseversicherung. Ten rok znamenal začiatok našej histórie pomoci ľuďom. O 24 rokov neskôr, v roku 1974, bola vo Francúzsku založená spoločnosť SACNAS-Mondial Assistance a tým sa naša pomoc dostala na novú úroveň. Vytvorenie SACNAS-Mondial Assistance sprevádzal rozvoj asistenčnej činnosti, ktorá okrem cestovného poistenia zahŕňala technickú a medickú asistenciu, vrátane repatriácie. V roku 1979 sa akcionárom Mondial Assistance stal AGF. 

V priebehu 80. a 90. rokov sa Elvia a Mondial Assistance, ešte ako dva samostatné subjekty, menili a rozrastali spoločne so svojimi firemnými klientmi, a to najprv v Európe a potom postupne aj vo zvyšku sveta. V roku 1995 sa Elvia pripojila k Allianz Group so sídlom v Nemecku.

V roku 2000 sa spoločnosti Elvia Reiseversicherung a SACNAS-Mondial Assistance úspešne zlúčili a vytvorili tak našu skupinu tak, ako ju poznáme dnes. Vďaka takmer 80 rokom spoločných skúseností a know-how sme sa stali popredným svetovým hráčom v oblasti cestovného poistenia, asistenčných a zákazníckych služieb. 

V apríli roku 2000 sme získali World Access v Spojených štátoch a Kanade a o rok neskôr Worldcare v Austrálii.

V roku 2006 sme vstúpili na svetovú úroveň s novou značkou a novými hodnotami. To pre nás znamenalo dlhodobý strategický krok. Nová identita vyjadrovala naše odhodlanie robiť všetko pre Vás a Váš komfort a odrážala našu multi-kultúrnu rozmanitosť.

Rok 2007 bol veľmi významným rokom. 1. januára toho roku sa naše štyri francúzskej spoločnosti - Mondial Assistance, Francúzsko Secours, Elvia a SSC - spojili a vytvorili Mondial Assistance, spoločný subjekt a obchodnú značku. Tento krok potvrdil a posilnil našu pozíciu vo Francúzsku. Verní svojmu cieľu medzinárodného rastu, otvorili sme pobočky v Mexiku a Indii. Tiež sme získali Medvantis, lekárske call-centrum vo Švajčiarsku. V roku 2007 sme zaregistrovali našu pobočku v Rusku a 1. marca 2008 začalo naše pôsobenie v tejto oblasti.

V rokoch 2008 a 2009 sme pôsobili pod jednou značkou a vystupovali jednotne na všetkých 5 kontinentoch a v 28 rôznych krajinách, kde máme pobočky.
V roku 2010 začala  Mondial Assistance Group svoj celosvetový presun k značke Allianz Global Assistance. Ale hlavná idea, za ktorou si stojíme a to, kto sme, zostáva nezmenená. Sme tu, aby sme pomáhali ľuďom, aby sme pomohli vám, kedykoľvek a kdekoľvek. Vy - naši zákazníci, zúčastnené strany a zamestnanci - ste boli, ste a vždy budete tí, na kom nám záleží.